Vyhledávání


Kontakt

Robert Sivík

E-mail: sivili@seznam.cz

1961 Cadillac DeVille

 Cadillac De Ville 4 door hardtop byl vyroben koncernem GM v roce 1961, v počtu 4 847 kusů automobilů. Jeho cena v roce 1961 byla 5498 USD.  Pod kapotou se ukrývá osmiválec 390 cubic inch, což je 6400 ccm. Výkon motoru je 325HP. Tento Cadillac patří ještě do „křídláků“. Největší zajímavostí je na něm to, že je hodně prosklený a nemá středový sloupek a  tím po otevření všech oken vznikne nádherný prostor mezi střechou a karoserií. Pro americká auta jsou poznávacím znamením právě konec 50’s a začátek 60‘s, kdy všechna auta vypadala jako letadla na kolech.

Cadillac jsme zakoupili na začátku zimy roku 2005, a proto jsme ho museli hned bohužel zazimovat. Později jsme na autě provedli střední opravu motoru, opravu přední nápravy a převodovky. Také se kompletně rekonstruovala sedadla, palubní deska, topení a chlazení.  Z jeho historie víme, že byl v roce 2003 dovezen z Floridy panem E. Vinklerem na sraz v Luštěnicích, kde ihned vyhrál první místo Best car of show. Pan Vinkler toto auto zakoupil na Floridě od kněze, který byl prvním majitelem. Poté byl Cadillac prodán do Nového Jičína, kde se také dlouho neohřál. 

Jednoho krásného dne se nám ozvali z internetového portálu auto.cz a požádali nás o natočení srovnávacího testu s novým modelem Cadillac CTS, který byl vysílán v televizi v pořadu Roadlook na ČT 1. A tam právě byla vidět ta velikost a majestátnost tohoto amerického křižníku dálnic. 

 

Technické data:

Motor: obsah 390cui (6400ccm), výkon: 325HP, osmiválec do V  

Převodovka: třístupňová automatická převodovka

Karoserie: čtyřdvéřová karoserie, bezrámové dveře, bohaté prosklení.

Rozměry a váha: 2139 Kg, délka 5650 mm šířka 2050 mm  a výška 1450 mm

Výbava: elektrické stahování oken, klimatizace, elektrické sedadlo v šesti směrech, posilovač řízení, metalický lak karoserie,

Klip který se natáčel pro Auto.cz a byl vysílán na Čt 1

1961 Cadillac DeVille - Photos